A52 TV
ORDU'NUN İLK VE TEK DİGİTAL TELEVİZYONU
 
Yayında :
 
 
 

Çambaşı yaylası’nın yeniden doğdu

 

Çambaşı yaylası’nın yeniden doğdu Çambaşı yaylası, dr. Mehmet hilmi güler tarafından hayata geçirilen yatırımlarla adeta yeniden şekilleniyor

...ÇAMBAŞI YAYLASI’NIN YENİDEN DOĞDU


ÇAMBAŞI YAYLASI, DR. MEHMET HİLMİ GÜLER TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN YATIRIMLARLA ADETA YENİDEN ŞEKİLLENİYOR

Türkiyede denize ve havaalanına en yakın kayak merkezinin içinde bulunduğu Çambaşı Yaylası, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından hayata geçirilen yatırımlarla adeta yeniden şekilleniyor.

Özellikle Çambaşı yayla merkezinin yenilenmesi, adeta yeniden inşa edilen kayak merkezi, 5 yıldız konforunda inşa edilen otel ve 12 adet bungalov evlerin yapımıyla Türkiye’nin en önde gelen turistik merkezlerinden biri olmaya hazırlanıyor.

ÇARŞI MERKEZİ YENİLENDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Çambaşı yaylasının merkezi konumunda bulunan çarşı merkezine estetik dokunuş yapılarak 62 binanın dış cephesi, çatıları yenilendi. Yeni bir görünüm kazanan çarşı merkezi görenlerin büyük beğenisi kazandı.

5 YILDIZ KONFORUNDA OTEL

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş ile Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ORDUSIAD) öncülüğünde Ordu lu iş adamlarının ortak olduğu Çambaşı Yatırım A.Ş tarafından 5 yıldızlı otelin konforunda inşa edilen ve halen kaba inşaatı tamamlanan 80 odalı, 120 yataklı otel gelecek sezon turizmin hizmetine girecek.

KAYAK TESİSLERİ ADETA YENİDEN YAPILDI

Otel inşaatının yanında bulunan kayak tesisleri ise adeta yeniden yapılıyor. Tüm altyapısı yenilenen, sosyal tesisleri büyütülen, pist sayısı 5’ten 14’e, yine 5 km’lik toplam pist uzunluğu 15 kilometreye çıkarılan ve acemi ayakçılar için 100 metre yürüyen bant ve pist yapılan tesislerde inşaat çalışmaları hızla sürüyor.

Aynı alanda çam ormanı içerisinde bulunan 12 adet bungalov evler ise yeni kış sezonuna hazırlanıyor.

“HEDEFİMİZ BÜYÜK”

Turistik tesisleriyle çehresi değişen ve büyük bir cazibe kazanan Çambaşı yaylasında çarşı merkezi, otel inşaatı ve kayak tesisini gezerek incelemelerde bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, hedeflerinin Çambaşı’nı Türkiye ve dünyanın tanıdığı bir turizm merkezi haline getirmek olduğunu söyledi.

Güler, “Çambaşı yaylası daha evvelden mahalli bir merkezdi. Şimdi Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden ve turistik merkezlerinden biri olmasına çalışıyoruz. Aynı zamanda Palandöken ile Uludağ ile Kartalkaya ile rekabet edebilecek bir çekim merkezi haline getirmeye çalışıyoruz. Daha sonra hedefimiz ise dünya ile rekabet edebilecek bir merkez haline getirmek olacak. Planlı programlı bir şekilde hareket ediyoruz. Dış cephelerin estetik bir şekilde yenilenmesi, kayak merkezi, bungalov evler ile çok güzel bir hale getirdik.” dedi.

“OTEL GELECEK YIL HİZMETE GİRECEK”

5 yıldız konforunda inşa edilen otelin kaba inşaatının bitirildiğini ve önümüzdeki sezon hizmete gireceğini belirten Başkan Güler, “Burada işadamlarımızla birlikte 80 oda 120 yataklı çok güzel bir turistik tesis otel kuruyoruz. Gayet güzel bir eser ortaya çıktı. Kayak merkeziyle, konferans salonuyla, futbol takımlarının kamp yapabileceği tesislerle turizm sahasında büyük bir esere sahip oluyoruz. Aynı zamanda denize ve havaalanına en yakın turistik bir merkez, bu da büyük bir avantajımız” diye konuştu.

“KAYAK TESİSLERİNİ YENİDEN YAPTIK”

Kayak tesislerinin adeta yeniden yapıldığını ve yoğun bir alt-üst yapı çalışması sürdürdüklerini belirten Başkan Güler, “Burayı neredeyse yeniden altyapısıyla, üst yapılarıyla yeni bir kayak merkezi yapıyoruz. Tüm sistemi değiştiriyoruz. Sosyal tesisleri büyütüyoruz. 200 kişiye yemek verirken 2000 kişiyle yemek verecek hale getiriyoruz. Kayak tesis ve sistemleriyle çağdaş bir konfora ulaşacak. Ayrıca zaman zaman az kar yağdığında buraya kar makinesi alacağız. Doyasıyla buranın karlı günlerinin sayısı arttıracağız” ifadelerini kullandı.

 
Tarih       : 03 Ekim 2020
 
 

En iyi mobil görünüm için:

Telefonunuzda "Google Chrome" kullanınız. Uzun metinlerde en alttaki "Basitleşmiş görünümü göster" seçiniz.

Örnek seçim için tıkla!

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2020

 

ÇAKIR MEDYA GURUP

 
 

 

Mobil Sürüme Geçiş